“Korsan olmak yerine donanmaya katılmayı, yani kaliteyi ve dürüstlüğü tercih ettik!”
Entepe Teknoloji ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Apple MFi Lisansı

Apple;  iPod, iPhone ve iPad için orijinal aksesuar üreten firmaları bir lisans ile kontrol altına almaktadır. Bu lisans “Made for iPod, iPhone, iPad” kavramının kısaltılmış ifadesi olan MFi ile adlandırılmaktadır.
MFi lisansına sahip aksesuarlar; Apple üretim sertifikasına sahip olan Apple onaylı fabrikalarda üretilir. Üretilecek her MFi lisanslı ürün modeline üretim öncesinde Apple sisteminden bir PPID model tanım numarası verilir. PPID numarası ile bütün üretim aşamaları Apple tarafından denetim altına alınan tüm ürünlerde kullanılan lightning çipleri Apple firmasının ana fabrikası tarafından Apple onaylı fabrikaya gönderilir. Yani MFi lisansına sahip bir lightning şarj kablosu farklı bir markaya sahip olsa da orijinal Apple çipine sahip olmak zorundadır. Lightning çipi sayesinde Apple cihazları şarj kablosunun orijinal olup olmadığını anlar ve eğer kabloda orijinal çip kullanıldıysa bu kabloyu sorunsuz bir şekilde bütün iOS güncellemeleri ile kullanmanıza olanak verir.
MFi lisansına sahip olmayan yan sanayi Apple aksesuarları; Apple onayına sahip olmayan küçük fabrikalarda veya atölyelerde üretilir ve bu ürünlerde sahte lightning çipi kullanılır. Eğer sahte lightning çipi kullanılan, yani Apple MFi lisansına sahip olmayan sahte bir şarj kablosu satın alırsanız; ilk gelecek iOS güncellemesi ile “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil ve bu iPhone ile güvenilir bir şekilde çalışmayabilir” uyarısı alırsınız ve bu şarj kablosu cihazınızı artık şarj edemez.

https://mfi.apple.com/MFiWeb/getAPS.action

Üstteki linke tıklayarak, bir ürünün Apple Lisansına sahip orijinal bir ürün olup olmadığını Apple sisteminden kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcıların iPod, iPhone ve iPad aksesuarları alırken MFi lisansına sahip Apple onaylı orijinal ürünleri tercih ederek hem cihazlarını sahte ürünlerin zararlarından korumaları hem de ilk iOS güncellemesi ile bir daha kullanamayacağı sahte bir ürüne para vermemeleri en isabetli seçim olacaktır.

Premium HDMI Sertifikası

ccpLabel

Premium HDMI Kablo Sertifikasyon Programı; 4K @ 60Hz, BT.2020 ve HDR gibi özellikleri içeren 4K / UltraHD ürünleri ile kullanmak üzere yeni bir HDMI kablo ihtiyacı olan tüketicilerin satın alma sürecini gerekli teknik özelliklere ve üst seviye kaliteye sahip onaylı bir kablo ile güvenli bir şekilde tamamlamaları için tasarlanmıştır.

Premium HDMI Kablo Sertifikası, kablonun; tasarım, malzeme kalitesi ve tüm üretim süreçlerinin Premium HDMI Kablo Sertifikasyon Programı tarafından gerekli koşulan bütün kriterlere uygunluğu ve üretim sonucunda kablonun HDMI Licensing tarafından yapılan bütün testleri başarı ile geçmesi koşulu ile “HDMI Licensing” tarafından verilir. HDMI kablonun Premium HDMI Sertifikasına sahip olduğu, HDMI kablo kutusu üzerine HDMI Licensing tarafından yapıştırılan benzersiz bir doğrulama etiketi ile ilan edilir. Bu sertifika etiketi kullanıcılara Premium HDMI Sertifikasının gerçekliğini karekod okuyucu yardımı ile doğrulayabilme imkanı verir.

App Store veya Google Play ‘den HDMI karekod okuyucu programı akıllı telefonunuza indirerek; elinizdeki ürünün Premium Sertifikasının gerçekliğini kontrol edebilirsiniz.

VESA Displayport Sertifikasıdisplayport_vesa_sertifikasi

DisplayPort, VESA tarafından oluşturulan herkesin kullanımına açık, görüntü ve sesi aynı kablo üzerinden yüksek çözünürlük ve yüksek yenileme hızlarıyla gönderilmesine imkan tanıyan dijital bir arabirimdir.

VESA DisplayPort Sertifikasyon Programı; halihazırda DP v1.2 için; 21.60Gbps Bandwith, 4K 60Hz, Full HD 240Hz, Full HD 144Hz, HPD, MST ve FreeSync gibi özellikleri içeren yeni bir DisplayPort kablo ihtiyacı olan tüketicilerin satın alma sürecini gerekli teknik özelliklere ve üst seviye kaliteye sahip orjinal ve onaylı bir kablo ile güvenli bir şekilde tamamlamaları için VESA LLC tarafından yürütülen bir yasal programdır.

VESA DisplayPort Sertifikası, kablonun; tasarım, malzeme kalitesi ve tüm üretim süreçlerinin VESA DisplayPort Sertifikasyon Programı tarafından gerekli koşulan bütün kriterlere uygunluğu ve üretim sonucunda kablonun VESA tarafından yapılan bütün testleri başarı ile geçmesi koşulu ile “VESA” tarafından verilir.

VESA DisplayPort Sertifikasyon Programı ile ilgili daha fazla bilgi için www.vesa.org ve www.displayport.org web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
VESA LLC
1754 Technology
Dr., Suite 238
San Jose, 95110
California USA
Phone: (408) 982-3850
Fax: (408) 669-0976
www.vesa.org